فناوری نسل پنجم مخابراتی شاه کلید تحول دیجیتال در لبه هوشمند زندگی

بایگانی نوشته‌ها

مروری بر 5 فن آوری تحول ساز از نقشه سفر حکمرانی دیجیتال از منظر گارتنر

مروری بر 5 فن آوری تحول ساز از نقشه سفر حکمرانی دیجیتال از منظر گارتنر

در طی سه سال گذشته در خیلی جاها از جمله دانشگاه خودمان تا شرکت ها و سازمان های خصوصی و دولتی موضوع حکمرانی دیجیتال را مطرح کردم. اما جز اینکه گفته شده است این موضوع صرفا یک ادبیات لوکس مدیریتی است فیدبک دیگری دریافت نکرده ام.از این رو سعی کردم تا با بسط این مفهوم از حیث ادبیات موضوع ، کاربردها و گزارش ها این طرز تفکر را نسبت به آن تا حد توان عوض کنم. در همین مسیر چندی پیش با گزارش گارتنر مواجه شدم ، خیلی دوست داشتم که در یک فرصت مناسب از دیدگاه دیگر به موضوع حکمرانی دیجیتال بپردازم که خدا را شکر امروز این فرصت ایجاد شد.
تحقق حکمرانی دیجیتال در گرو تربیت دانشمندان میان رشته ای از علم داده

تحقق حکمرانی دیجیتال در گرو تربیت دانشمندان میان رشته ای از علم داده

مشکل فقر دانش همواره در تمامی دولت ها مطرح بوده است اما این واقعیت به دوره جدیدی رسیده است ، دوره ای که به جرات می توان گفت نقش بزرگ داده ها در تصمیم گیری های عمومی دولت ها و حاکمیت ها محرز است و تصمیم گیری های مبتنی بر دانش های نوظهور در شیوه اداره امور نوین ، امری الزامی شده است. نمونه این فقر دانش را می توان در اتفاقات 6 ماهه اخیر کشور ، خصوصا در مورد نحوه مدیریت و شیوه مقابله با بحران کوید 19 جستجو کرد جایی که تصمیم گیران صرفا به شنیده ها و منابع تایید نشده اکتفا کردند ، منظور خط مشی بهداشتی توصیه شده دولت برای مقابله با بحران کوید19 است خط مشی ای که ایمنی گله ای را توصیه و عملیاتی نمود و امروز نه تنها این موضوع حل نشده است بلکه در آستانه ورود به فاز سوم این بحران با تخمین مرگ و میر روزانه 1500 نفری هستیم. شیوه ای که سازمان بهداشت جهانی هم آن را به شدت رده کرد ولی متاسفانه در روزهای اولیه بحران از مسئول مرتبط شنیده شدکه قرنطینه کردن ، روشی منسوخ و مربوط به جنگ جهانی اول و حتی قرون وسطی است و هیچ کس هم از او نپرسید که بر اساس چه استدلال و مدلی این شیوه را درست می داند ؟!
برنامه تحول دیجیتال هوشی مین هوشمند

برنامه تحول دیجیتال هوشی مین هوشمند

شهر هوشی مین یکی از بزرگترین شهرهای کشور ویتنام از برنامه تحول دیجیتال خود در تاریخ 22 ژوئیه 2020 رونمایی کرد.
دبیر کارگروه هوشمندسازی شهر هوشی مین ، آقای تین نان گفت که برنامه تحول دیجیتال با هدف افزایش بهره وری نیروی های کار ، کاهش هزینه های مدیریت شهری ، خدمات بهتر به شهروندان و همچنین ایجاد مشاغل دیجیتال نوظهور ارائه می شود. این شهر قصد دارد به واسطه اتخاذ خط مشی گذاری عمومی در حوزه خدمات و حکمرانی دیجیتال ، جامعه و انواعی از مشاغل دیجیتال را در یک افق ده ساله تا سال 2030 ایجاد نماید، تا هوشی مین را به یک شهر تماما هوشمند تبدیل نماید.
مهدی عرب زاده یکتا
یکم غیر رسمی : علاقمند طبیعت و گردشگری ، رنگ مورد علاقه لیمویی  
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...

اطلاعات تماس

contact@dpag.ir