فناوری نسل پنجم مخابراتی شاه کلید تحول دیجیتال در لبه هوشمند زندگی

وبلاگ

بحث و گفتگو در خصوص جدیدترین تحولات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و همچنین کاربرد فناوری های نوظهور در کسب و کارهای امروزی با تمرکز بر خط مشی گذاری دیجیتال و تحول دیجیتال

زنجیره بلوکی به عنوان یک پیشران دگرگون ساز برای دولت ها و حاکمیت ها

زنجیره بلوکی به عنوان یک پیشران دگرگون ساز برای دولت ها و حاکمیت ها

مزایای بالقوه زنجیره بلوکی سبب شده است تا استفاده آن توسط دولت‌ها و سازمان‌ها، جذاب و مورد توجه آنها قرار گیرد.با این حال، ماهیت توزیع‌شده آن و نیاز به انتخاب گزینه‌های طراحی، نیازمند ایجاد تحول در دولت ها و حاکمیت ها برای به دست آوردن آن مزایا است. در حالی که اغلب سیستم‌های سنتی دارای یک کنترل نسبتا ساده هستند، ماهیت توزیع‌شده فناوری زنجیره بلوکی نیازمند تغییر در مسئولیت‌ها و ایجاد رویکردهای حاکمیتی جدید است. پیاده‌سازی زنجیره بلوکی بدون تغییرات گسترده در ساختار کلان دولت ها و حاکمیت ها، ممکن است منجر به دستیابی به تمامی مزایای حاصله از آن فناوری نشود. در حال حاضر، اغلب پروژه‌های دولتی و حاکمیتی در سرتاسر دنیا فناوری محور هستند تا پتانسیل های نوپدید را کشف کرده و محدودیت‌های موجود در ساختارهای اداری را بیابند، اما فناوری زنجیره بلوکی احتمالا به بلوغ می‌رسد و این امر منجر به قرار گیری چالش‌های اجتماعی به جای چالش های فناوری خواهد شد.
بهره گیری از کلان داده ها به عنوان تکنیکی برای طراحی خط مشی گذاری عمومی

بهره گیری از کلان داده ها به عنوان تکنیکی برای طراحی خط مشی گذاری عمومی

مقدمه :
در اقتصادهای مدرن ، داده ها به عنوان یکی از مهمترین عوامل تولید محسوب می شوند به طوری که امروزه حجم داده های تولید شده از ظرفیت موجود و فیزیکی برای ذخیره سازی آنها به مراتب بیشتر است و این مورد به وضوح نشان می دهد که ما امروزه در عصر حکمرانی داده ها زندگی می کنیم. ( پاتریسیو رودریگرز و همکاران ، 2017 : 1 )
بنابراین این روند و ظرفیت پیش رو ، ایجاد تخصص های مختلف را به منظور بهره گیری بیشتر از ارزش واقعی داده ها را می طلبد.در یک نگاه رادیکالی ، تولید داده ها را سناریوی تولید دانش می دانند و بدین معنی است که روش های سنتی علمی دیگر ضرورت و کاربردی در این عصر ندارند زیرا داده ها با هویتی جدید، حرف های جدیدی دارند، انگار برای خودشان صحبت می کنند ( آندرسون ، 2016) از این رو است که محققین به هویت مستقل و ناشناخته داده ها اشاره می کنند.  
مهدی عرب زاده یکتا
یکم غیر رسمی : علاقمند طبیعت و گردشگری ، رنگ مورد علاقه لیمویی  
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...

اطلاعات تماس

contact@dpag.ir